آووکادو

آووکادو

بررسی اجمالی خواص آووکادو


آووکادو یک درخت است. میوه‌ی آن، به عنوان یک غذای محبوب، منبع خوبی از پتاسیم و ویتامین دی است. میوه، برگها و دانه‌ی این درخت برای ساخت داروها استفاده میشوند.

میوه‌ی آووکادو برای پایین آوردن سطح کلسترول، افزایش میل جنسی و تحریک جریان قاعدگی استفاده می‌شود. برخی روغن‌های موجود در آووکادو (که شیمی‌دانها به آن "بخشهای غیرقابل صابونی شدن" میگویند)، برای درمان استئوآرتریت استفاده می‌شوند. دانه‌ها، برگ‌ها و پوست درخت برای دیسانتری (اسهال خونی) و اسهال استفاده میشوند.

روغن آووکادو برای نرم کردن و بهبود پوست، و برای درمان ضخیم شدن پوست (اسکلروز)، عفونت‌های لثه (پیوره) و آرتریت، مستقیما روی پوست به کار میرود. روغن آووکادو در ترکیب با ویتامین ب 12 برای سوریازیس استفاده میشود. پالپ میوه به صورت موضعی برای تقویت رشد مو و افزایش سرعت بهبود زخم استفاده میشود. دانه‌ها، برگ‌ها و پوست درخت برای تسکین درد دندان استفاده میشوند.

-چگونه اثر میکند؟

آووکادو شامل مقادیر زیادی فیبر است که این موضوع میتواند توانایی آن در پایین آوردن کلسترول را توضیح دهد. آووکادو همچنین شامل مواد شیمیایی‌ای است که میتوانند غضروف مفاصل را که به وسیله‌ی استئوآرتریت تخریب شده، مرمت کند.

موارد استفاده آووکادو


امکان دارد موثر باشد:

 • کلسترول بالا. به نظر میرسد مصرف یک رژیم غذایی غنی از آووکادو کلسترول بد (LDL) را کاهش و کلسترول خوب (HDL) را افزایش میدهد.
 • استئوآرتریت. به نظر میرسد که مصرف خوراکی برخی عصاره‌های به دست آمده از آووکادو و روغن دانه‌ی سویا، کهavocado soybean unsaponifiables (ASU) نامیده میشوند، به مدت چند ماه میتواند درد و ناتوانی کلی را در بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو یا لگن کاهش دهد. با این وجود، اثرات طولانی مدت ASU نامشخص است. برخی تحقیقات نشان میدهند که مصرف ASU به مدت 2 سال علایم استئوآرتریت را در اکثر افراد کاهش نمیدهد. با این وجود میتواند از بدتر شدن مفاصل در بیماران مبتلا به استئوآرتریت شدید جلوگیری کند.

اطلاعات ناکافی:

 • سوریازیس. تحقیقات اولیه نشان میدهند که مصرف کرم خاصی حاوی روغن آووکادو و ویتامین ب12 ( Regividerm, Regeneratio Pharma AG, Wuppertal, Germany ) روی پوست به مدت 12 هفته علایم سوریازیس را به اندازه‌ی داروی رایج به اسم پماد کلسیپوتریول (Psorcutan) کاهش میدهد. همچنین کرم ترکیبی آووکادو پوست را کمتر از کلسیپوتریول تحریک میکند.
 • بهبود زخم
 • اسکلروز
 • تقویت رشد مو
 • تحریک جریان قاعدگی
 • اسهال
 • دندان‌درد
 • سایر شرایط

مدارک بیشتری نیاز است تا بتوان آووکادو را برای موارد استفاده ی ذکر شده موثر شمرد.
 

عوارض جانبی آووکادو


وقتی میوه‌ی آووکادو در مقادیر غذایی خورده میشود، برای بیشتر افراد احتمالا بی‌خطر است. همچنین به نظر میرسد وقتی به عنوان یک دارو به صورت خوراکی تا 2 سال، و به صورت استعمال پوستی تا 3 ماه مصرف میشود، امکان دارد بی‌خطر باشد.

به طور کلی عوارض جانبی کمی دارد، اگرچه یک نفر که کرم حاوی روغن آووکادو و ویتامین ب12 را برای سوریازیس استفاده کرده بود، خارش ملایم را گزارش کرد.

در نظر داشته باشید که آووکادو به علت محتوای چربیش کالری زیادی دارد.

احتیاطات خاص و هشدارهای مصرف:

بارداری و شیردهی: اطلاعات قابل اطمینان کافی در مورد ایمنی مصرف آووکادو به عنوان دارو در بارداری و شیردهی وجود ندارد، بنابراین جانب احتیاط را رعایت کرده و آووکادو را فقط در مقادیر غذایی مصرف کنید.

حساسیت به لاتکس: افرادی که به لاتکس حساس هستند میتوانند به آووکادو یک واکنش آلرژیک داشته باشند.

تداخلات آووکادو


تداخلات حد متوسط، در صورت مصرف همزمان هوشیار باشید:

 • وارفارین (کومادین): وارفارین برای کاهش سرعت لخته شدن خون استفاده میشود. گزارش شده است که آووکادو کارایی وارفارین را کاهش میدهد که این موضوع میتواند منجر به افزایش خطر لخته شدن خون شود. دلیل رخ دادن این تداخل مشخص نیست. مطمئن شوید که آزمایش‌های خون را به طور منظم انجام میدهید. ممکن است دوز وارفارین شما نیاز به تغییر داشته باشد.
   

مقدار مصرفی مجاز آووکادو


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
دکتر زهره عمرانی
دکتر زهره عمرانی