مارشمالو

مارشمالو

مارشمالو گیاهی می باشد که از برگ ها و ریشه آن در ساخت دارو استفاده می شود. گیاه مارشمالو را با گل و برگ گیاه پنیرک اشتباه نگیرید.

برگ و ریشه گیاه مارشمالو برای تسکین درد و التهاب لایه های موکوزی پوشاننده راه های تنفسی استفاده می شود. همچنین این گیاه جهت سرفه خشک، التهاب بافت سطحی معده، اسهال، زخم معده، یبوست، التهاب و سنگ مجاری ادراری استفاده می شود.

گاهی اوقات مردم برگ و ریشه گیاه مارشمالو را بصورت مستقیم بر روی پوست دارای آبسه و عفونت و یا دارای زخم و یا به عنوان مرهم در سوختگی و التهاب پوستی قرار می دهند.

همچنین برگ های گیاه مارشمالو به عنوان ضماد، بصورت موضعی برروی جای نیش حشرات قرار داده می شود.

ریشه گیاه مارشمالو از جمله ترکیبات پمادها می باشد که می توان آن را برای پوست های بسیار خشک و ترک خورده استفاده کرد، همچنین از این ترکیب برای تسکین درد و التهاب دست و پاهای دچار سرمازدگی استفاده می شود.

از برگ و ریشه گیاه مارشمالو به عنوان طعم دهنده در غذاها استفاده می شود.

چگونه کار می کند؟

گیاه مارشمالو یک لایه محافظتی بر روی پوست و لایه سطحی لوله های گوارشی ایجاد می کند. همچنین دارای ترکیباتی می باشد که ممکن است سرفه را کاهش دهد و به بهبود زخم ها کمک کند.

مدارک ناکافی برای: سرفه ناشی از مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین. داروهای مهارکننده آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE Inhibitors) که برای بالابودن فشارخون مصرف می شوند، می توانند گاهی اوقات سبب سرفه شوند. بررسی های اولیه نشان می دهد مصرف خوراکی ریشه مارشمالو به مدت 4 هفته می تواند سرفه ناشی از این دسته از داروها را کاهش دهد. بعضی از داروهای مهارکننده آنزیم مبدل آنژیوتانسین شامل کاپتوپریل (Capoten) ، انالاپریل (Vasotec) و لیزینوپریل (Prinivil,Zestril) می باشد.

عفونت های پوستی ناشی از انگل ها (بدخیمی های لیشمانیایی). بررسی های اولیه نشان می دهد استعمال ترکیبی از عصاره گیاه مارشمالو و گل ختمی بر نواحی پوستی آسیب دیده به مدت 5 روز می تواند به بهبود بدخیمی های لیشمانیایی کمک کند.

مدارک بیشتری جهت تعیین اثربخشی گیاه مارشمالو بر مواردی مثل التهاب پوستی، جای زخم، سوختگی، زخم، نیش حشرات، ترک خوردگی پوست، اسهال، یبوست، زخم معده و روده، التهاب دهان و گلو و سرفه خشک نیاز است.

جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
آواتار کاربر
دکتر نازنين پاشا