انگور فرنگی هندی

انگور فرنگی هندی

بررسی اجمالی:

انگورفرنگی هندی یک درخت است که در هند، خاورمیانه و برخی کشورهای آسیای جنوبی می روید. این گیاه هزاران سال در طب آیورودا استفاده شده است. امروزه مردم هنوز از میوه درخت آن برای تولید دارو استفاده می کنند.

مصرف خوراکی این گیاه برای کلسترول بالا، تصلب شرائن، دیابت، درد و تورم پانکراس (پانکراتیت)، سرطان، ناراحتی معده، مشکلات چشمی، درد مفاصل، اسهال، اسهال خونی، التهاب استخوان، چاقی، ترمیم اعضا و ناراحتی های پوستی که سبب ویتیلیگو می شود، کاربرد دارد.

انگورفرنگی هندی برای از بین بردن باکتری ها و کاهش درد و تورم ایجاد شده به واسطه التهاب نیز استفاده می شود.

چگونه اثر می کند؟

به نظر می رسد این گیاه به واسطه کاهش سطح کلسترول تام (شامل اسید های چرب با نام تری گلیسیرید) و بدون اثر بر سطح کلسترول خوب (با نام لیپوپروتئین با دانسیته بالا (HDL)) عمل می کند.

 

موارد استفاده:

شواهد ناکافی برای: کلسترول بالا. برخی تحقیقات اخیر نشان می دهد که مصرف انگور فرنگی هندی به مدت 4 هفته، سطح کلسترول لیپوپروتئین با دانسیته کم (LDL یا کلسترول بد) را در افراد با کلسترول بالا کاهش می دهد.

برخی تحقیقات دیگر نشان می دهد که مصرف عصاره این گیاه به مدت 12 هفته سبب کاهش LDL در افراد چاق می شود. استئوآرتریت. مطالعات نشان می دهد مصرف دو عدد کپسول با فرمول آیورودا شامل انگورفرنگی هندی و اجزاء متنوع دیگر، به صورت 3 بار در روز به مدت 24 هفته مانند مصرف گلوکزآمین سولفات یا داروی سلکوکسیب برای کاهش درد در افراد با مشکل التهاب استخوان زانو مفید است.

بیماری های پوستی که سبب از بین رفتن رنگدانه های پوست می شوند (ویتیلیگو). تحقیقات اخیر پیشنهاد می کند که مصرف یک قرص شامل انگور فرنگی هندی و اجزاء دیگر، به صورت 3 بار در روز به مدت 6 ماه در امتداد درمان استاندارد، می تواند سبب افزایش تجمع رنگدانه در پوست و کاهش علائم التهاب شود و نسبت به درمان استاندارد به تنهایی بهتر است.

اسهال خونی (دیسنتری). سرطان. دیابت. اسهال. مشکلات چشمی. تصلب شرائن (آترواسکلروزیس). سوء هاضمه. درد مفاصل. چاقی. تورم پانکراس. سایر شرایط.

به منظور ارزیابی اثربخشی این گیاه برای این موارد مصرف به مستندات بیشتری نیاز است. 

جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
آواتار کاربر
دکتر مائده براتي