مغز هسته زرد آلو

مغز هسته زرد آلو

بررسی اجمالی خواص مغز هسته زرد آلو


مغز هسته زرد آلو قسمت داخلی هسته ی زرد آلو است که جهت تولید روغن و سایر ترکیبات شیمیایی  برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار میگیرد. علی رغم تمام نگرانی های مربوط به خطرات آن، برای درمان سرطان کاربرد دارد. مغز هسته زرد آلو بصورت خوراکی یا تزریقی استفاده میشود.

چگونه کار میکند؟

مغز هسته زردآلو حاوی یک ترکیب سمی به نام آمیگدالین است. در بدن این ترکیب یه سیانید تبدیل میشود که زهر آلود است. در گذشته این مسئله مطرح بود که مغز هسته زردآلو میتواند علیه سرطان موثر باشد زیرا این باور وجود داشت که آمیگدالین در ابتدا توسط سلولهای سرطانی دریافت شده و به سیانید تبدیل میشود.  این امید وجود داشت که آمیگدالین فقط به تومور آسیب وارد کند اما مطالعات نشان دادند این حقیقت ندارد. آمیگدالین در واقع در معده تبدیل به سیانید میشود. سیانید سپس وارد بدن شده و میتواند آسیب های جدی ایجاد کند از جمله مرگ

موارد استفاده مغز هسته زرد آلو


احتمالا غیر موثر:

  • سرطان، بنظر میرسد که مصرف خوراکی مغز هسته زردآلو یا آمیگدالین(Laetrile)، ماده فعال مغز هسته زردآلو، برای درمان سرطان موثر نیست.

عوارض جانبی مغز هسته زرد آلو


مغز هسته زرد آلو در صورت مصرف خوراکی یا داخل وردی احتمالا خطرناک است. حاوی ماده ی سمی به نام آمیگدالین است. این ماده در بدن به سیانید تبدیل میشود که میتواند باعث عوارض جانبی جدی شامل مرگ شود. 

احتیاطات خاص و هشدارهای مصرف:

بارداری و شیردهی: در صورت مصرف خوراکی در زنان باردار یا شیرده احتمالا خطرناک است.

تداخلات مغز هسته زرد آلو


ما اخیرا اطلاعاتی در مورد تداخلات هسته مغز زردالو در دسترس نداریم.

مقدار مصرفی مجاز مغز هسته زرد آلو


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
دکتر فاطمه عمادی
دکتر فاطمه عمادی