گوآوا

گوآوا

بررسی اجمالی خواص گوآوا


گوآوا میوه ای استواییست که از درختی به همین نام تولید می شود. مقادیر زیادی از این میوه در برزیل، کلمبیا، ونزوئلا و مکزیک رشد می کند. گوآوا به صورت میوه رسیده یا نوشیدنی، مربا و .. مصرف می شود. میوه و برگ این گیاه خواص درمانی دارد.

بسیاری مردم از این میوه بصورت خوراکی در بیماری کولیک، فشار خون بالا، اسهال، دیابت، سرفه و بدخیمی ها استفاده می کنند.

چگونه کار می کند؟

میوه گوآوا منبع ویتامین C، فیبر و دیگر موادیست که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. آنتی اکسیدان ها اثرات مضر اکسیداسیون ا را متوقف کرده یا کاهش می دهند. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی بوده که در نتیجه اضافه شدن اکسیژن به یک عنصر یا ترکیب شیمیایی ایجاد می شود. برگ های گیاه گوآوا نیز شامل مواد شیمیایی دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد. این که گوآوا چگونه خاصیت درمانی دارد مشخص شده نیست.

موارد استفاده گوآوا


اطلاعات ناکافی برای: فشارخون بالا. بررسی های اولیه نشان می دهد مصرف مقادیر بالایی از میوه گوآوا به جای غذاهای با چربی بالا به مدت 12 هفته فشار خون را در افراد مبتلا به فشارخون بالا کاهش می دهد. مدارک بیشتری برای تعیین میزان اثربخشی گوآوا در موارد زیر لازم است: کولیک، اسهال، دیابت، سرفه، آب مروارید، کلسترول بالا، بیماری قلبی، بدخیمی، درد، کاهش وزن، و موارد دیگر.

عوارض جانبی گوآوا


مصرف میوه گوآوا به عنوان خوراک احتمالا بی خطر است.

مصرف گوآوا به عنوان دارو تا 12 هفته امکان دارد بی خطر باشد.

احتیاط ویژه و هشدارها

دوران بارداری و شیردهی: مصرف گوآوا به عنوان غذا بی خطر بوده ولی در مورد بی خطر بودن مقادیر بیشتر و با اهداف دارویی اطلاعات لازم در دست نیست پس اگر باردار یا شیرده هستید از این میوه در مقادیر خوراکی استفاده کنید تا شناخت بیشتری بدست آید.

تداخلات گوآوا


در حال حاضر اطلاعاتی در مورد تداخلات گوآوا در دست نیست.

مقدار مصرفی مجاز گوآوا


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
دکتر نازنين پاشا
دکتر نازنين پاشا