قهوه سبز

قهوه سبز

بررسی اجمالی خواص قهوه سبز


قهوه سبز همان دانه های میوه قهوه می باشد که هنوز بو داده نشده اند. فرآیند بو دادن قهوه اسید کلروژنیک آن را کاهش می دهد. بنابرین قهوه سبز دارای مقادیر بالاتری اسید کلروژنیک در مقایسه با قهوه بوداده می باشد. اسید کلروژنیک در قهوه سبز دارای خواص مفید جهت سلامتی می باشد. 

قهوه سبز جهت کاهش وزن پس از اینکه در برنامه Dr. Oz در سال ۲۰۱۲ به آن اشاره شد، معروف شد. در این برنامه Dr.oz ادعا کرد که قهوه سبز چربی را می سوزاند، بدون اینکه نیاز به رژیم غذایی یا ورزش باشد. 

مردم قهوه سبز را جهت چاقی، بالا بودن کلسترول، دیابت، آلزایمر و عفونت میکروبی استفاده می کنند. 

چگونه کار می کند؟

قهوه سبز همان دانه های میوه قهوه می باشد که هنوز بو داده نشده اند. فرآیند بو دادن قهوه اسید کلروژنیک آن را کاهش می دهد. بنابرین قهوه سبز دارای مقادیر بالاتری اسید کلروژنیک در مقایسه با قهوه بوداده می باشد. می تواند بر روی جداره عروق اثر بگذارد که باعث کاهش فشار خون شود و در پرفشاری خون موثر باشد. 

کاهش وزن: اسید کلروژنیک موجود در قهوه سبز ممکن است عملکرد بدن را در مقابله با قند خون و متابولیسم آن را تغییر دهد. 

موارد استفاده قهوه سبز


شواهد کافی جهت کاربرد قهوه سبز در موارد ذیل وجود ندارد: 

پرفشاری خون: تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف روزانه عصاره قهوه سبز حاوی ۵۰-۱۴۰ میلی گرم اسید کلروژنیک به مدت ۴-۱۲ هفته فشارخون را در  افراد بزرگسال ژاپنی مبتلا به پرفشاری خون ملایم کاهش می دهد. فشار خون سیستول را ۵-۱۰ mmHg و فشار خون دیاستول را ۳-۷ mmHg کاهش می دهد. 

چاقی: تحقیقات اولیه نشان داده اند که بزرگسالانی که عصاره قهوه سبز (Svetol, Natruex) را ۵ بار در روز به مدت ۸-۱۲ هفته به تنهایی یا همراه با قهوه معمولی(Med-Eq Ltd., Tonsberg, Norway), استفاده می کنند، به طور متوسط ۲.۵ تا ۳.۷ کیلوگرم وزن بیشتری نسبت به حالت دارونما یا مصرف قهوه معمولی کم می کنند. 

شواهد بیشتری جهت مصرف قهوه سبز در آلزایمر و دیابت نوع ۲ مورد نیاز است. 

عوارض جانبی قهوه سبز


قهوه سبز در صورتی که به روش صحیح و خوراکی استفاده شود، امکان دارد موثر باشد. عصاره قهوه سبز با دز ۴۸۰ میلی گرم در روز به مدت ۱۲ هفته بدون خطر استفاده شده است. همچنین عصاره قهوه سبز با دز ۲۰۰ میلی گرم به مدت ۵ بار در روز برای ۱۲ هفته استفاده شده است. 

توجه داشته باشید که قهوه سبز مشابه قهوه معمولی دارای کافئین می باشد. بنابرین عوارض وابسته به کافئین با خوردن قهوه سبز نیز ایجاد می شود. 

کافئین عوارض ذیل را ایجاد می کند: بی خوابی، اضطراب، بی قراری، ناراحتی معده، تهوع، استفراغ، افزایش ضربان قلب و تعداد تنفس. مصرف مقادیر بیش از حد کافئین باعث سردرد، اضطراب، بی قراری، زنگ زدن در گوش، تپش قلب می شود. 

هشدارها و توصیه های مخصوص:

بارداری و شیردهی: اطلاعات کافی در خصوص ایمنی مصرف قهوه سبز در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد. بهتر است که احتیاط کنید و از مصرف آن اجتناب کنید. 

بالا رفتن غیر عادی سطح هوموسیستئین: مصرف دزهای بالای کلروژنیک اسید در کوتاه مدت باعث افزایش غیر عادی سطح هوموسیستئین خون می شود که می تواند با بیماری های قلبی مرتبط باشد. 

اختلالات اضطراب: کافئین قهوه سبز اضطراب را تشدید می کند. 

اختلالات خون ریزی دهنده: این نگرانی وجود دارد که کافئین قهوه سبز ممکن است اختلالات خون ریزی دهنده را بدتر کند. 

دیابت: برخی تحقیقات نشان می دهند که کافئین موجود در قهوه سبز ممکن است سطح قند خون را تغییر دهد. کافئین می تواند سطح قند خون را افزایش یا کاهش دهد. در صورتی که دیابت دارید، کافئین را با احتیاط مصرف کنید و قند خون خود را مورد پایش قرار دهید. 

اسهال: کافئین موجود در قهوه سبز خصوصا زمانی که در مقادیر بالا مصرف شود، ممکن است اسهال را بدتر کند. 

گلوکوم: کافئین موجود در قهوه سبز می تواند فشار چشم را افزایش دهد. این اثر طی ۳۰ دقیقه پس از مصرف ایجاد می شود و تا ۹۰ دقیقه ادامه می یابد. 

پرفشاری خون: کافئین موجود در قهوه سبز ممکن است فشار خون را در افراد مبتلا به پرفشاری خون بالا ببرد. هر چند که این اثر در افرادی که کافئین را از قهوه معمولی یا سایر منابع دریافت می کنند، کمتر است. 

بالا بودن کلسترول: نشان داده شده است که اجزای بخصوصی در قهوه تصفیه نشده، کلسترول خون را بالا می برند. این اجزا در قهوه سبز یافت می شود. هر چند که مشخص نیست آیا قهوه سبز نیز کلسترول را بالا می برد یا نه. 

سندروم روده تحریک پذیر: کافئین موجود در قهوه سبز بخصوص زمانی که در مقادیر زیاد استفاده شود، می تواند اسهال و سندروم روده تحریک پذیر را بدتر کند. 

پوکی استخوان: کافئین موجود در قهوه سبز و سایر منابع می تواند باعث افزایش ترشح کلسیم به درون ادرار شوند. این می تواند استخوان ها را ضعیف کند. در صورتی که پوکی استخوان دارید، مصرف کافئین را به ۳۰۰ میلی گرم در روز (تقریبا ۲-۳ فنجان قهوه معمولی) محدود کنید. مصرف مکمل کلسیم نیز می تواند جبران کلسیم از دست رفته را کند. خانم های یائسه که دارای اختلالات ارثی هستند که مانع فرآوری عادی ویتامین D در بدن آنها می شود، بایستی کافئین را با احتیاط مصرف کنند. 

تداخلات قهوه سبز


اکنون اطلاعاتی در خصوص تداخلات قهوه سبز موجود نیست. 

مقدار مصرفی مجاز قهوه سبز


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
دکتر هاجر اوجی
دکتر هاجر اوجی