قهوه سبز

قهوه سبز

قهوه سبز همان دانه های میوه قهوه می باشد که هنوز بو داده نشده اند. فرآیند بو دادن قهوه اسید کلروژنیک آن را کاهش می دهد. بنابرین قهوه سبز دارای مقادیر بالاتری اسید کلروژنیک در مقایسه با قهوه بوداده می باشد. اسید کلروژنیک در قهوه سبز دارای خواص مفید جهت سلامتی می باشد. 

قهوه سبز جهت کاهش وزن پس از اینکه در برنامه Dr. Oz در سال ۲۰۱۲ به آن اشاره شد، معروف شد. در این برنامه Dr.oz ادعا کرد که قهوه سبز چربی را می سوزاند، بدون اینکه نیاز به رژیم غذایی یا ورزش باشد. 

مردم قهوه سبز را جهت چاقی، بالا بودن کلسترول، دیابت، آلزایمر و عفونت میکروبی استفاده می کنند. 

چگونه کار می کند؟

قهوه سبز همان دانه های میوه قهوه می باشد که هنوز بو داده نشده اند. فرآیند بو دادن قهوه اسید کلروژنیک آن را کاهش می دهد. بنابرین قهوه سبز دارای مقادیر بالاتری اسید کلروژنیک در مقایسه با قهوه بوداده می باشد. می تواند بر روی جداره عروق اثر بگذارد که باعث کاهش فشار خون شود و در پرفشاری خون موثر باشد. 

کاهش وزن: اسید کلروژنیک موجود در قهوه سبز ممکن است عملکرد بدن را در مقابله با قند خون و متابولیسم آن را تغییر دهد. 

شواهد کافی جهت کاربرد قهوه سبز در موارد ذیل وجود ندارد: 

پرفشاری خون: تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف روزانه عصاره قهوه سبز حاوی ۵۰-۱۴۰ میلی گرم اسید کلروژنیک به مدت ۴-۱۲ هفته فشارخون را در  افراد بزرگسال ژاپنی مبتلا به پرفشاری خون ملایم کاهش می دهد. فشار خون سیستول را ۵-۱۰ mmHg و فشار خون دیاستول را ۳-۷ mmHg کاهش می دهد. 

چاقی: تحقیقات اولیه نشان داده اند که بزرگسالانی که عصاره قهوه سبز (Svetol, Natruex) را ۵ بار در روز به مدت ۸-۱۲ هفته به تنهایی یا همراه با قهوه معمولی(Med-Eq Ltd., Tonsberg, Norway), استفاده می کنند، به طور متوسط ۲.۵ تا ۳.۷ کیلوگرم وزن بیشتری نسبت به حالت دارونما یا مصرف قهوه معمولی کم می کنند. 

شواهد بیشتری جهت مصرف قهوه سبز در آلزایمر و دیابت نوع ۲ مورد نیاز است. 

جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
آواتار کاربر
دکتر هاجر اوجی