شاه بلوط اروپایی

شاه بلوط اروپایی

بررسی اجمالی خواص شاه بلوط اروپایی


بررسی اجمالی:

شاه بلوط اروپایی یک درخت است و برگ های آن به عنوان یک نوع چای درمانی استفاده می شود.

مردم از این گیاه در بیماری های تنفسی از جمله برونشیت و سرفه های مزمن و اختلالات گوارشی از جمله اسهال،مدفوع خونی،تهوع  و سایر اختلالات معده استفاده می کنند.

سایر موارد استفاده از این گیاه  شامل درمان اختلالاتی است که پاها و گردش خون را تحت تاثیر قرار می  دهند ، تب،عفونت،ورم،اختلالات کلیه،درد عضله، اختلال بافت پیوندی که اسکلروزیس نامیده می شود و تورم غدد لنفاوی ناشی ازعفونت های توبرکلوزیس (سل)، می شود.

مردم از این گیاه  به صورت غرغره برای جراحت های گلو استفاده میکنند.همچنین گاهی اوقات برای درمان زخم ها ، گیاه را مستقیم روی پوست قرار می دهند.

چگونه عمل می کند؟

این گیاه حاوی تانین است که مواد شیمیایی ای است که ممکن است به کاهش التهابات پوستی (inflammation) کمک کرده و همچنین اثر خشک کنندگی بر روی بافت ها را دارد.

موارد استفاده شاه بلوط اروپایی


شواهد کافی وجود ندارد برای:

برونشیت،سرفه مزمن، تهوع، اسهال،مشکلات معده،مشکلات گردش خون،تب،عفونت ها،اختلالات کلیوی،درد عضله،جراحت ها و زخم های گلو وقتی غرغره شود،زخم ها وقتی به صورت مستقیم روی پوست استقاده شود.

شواهد بیشتری برای ارزیابی اثربخشی این گیاه بر موارد ذکر شده لازم است.

عوارض جانبی شاه بلوط اروپایی


به نظر می رسد این گیاه به صورت خوراکی برای بسیاری از بزگسالان بی خطر است.اطلاعات کافی مبنی بر بی خطربودن آن در زمان استفاده بر روی پوست به عنوان دارو وجود ندارد.

احتیاط و هشدارهای ویژه:

بارداری و شیردهی.

اطلاعات کافی در مورد استفاده از این گیاه در دوران بارداری و شیردهی در دسترس نمی باشد. بهتر است احتیاط کرده و از مصرف آن خودداری کنید.

تداخلات شاه بلوط اروپایی


تداخلات:

در خصوص مصرف این گیاه با دارو های خوراکی تداخلات متوسط وجود دارد، در این خصوص محتاط باشید.

بلوط اروپایی حاوی مقدار زیادی از مواد شیمیایی به نام تانین است. تانن ها مواد موجود در معده و روده را جذب می کنند.مصرف این گیاه به همراه داروهایی که به صورت خوراکی مصرف میشوند میتواند میزان جذب دارو توسط بدن را کاهش دهد.به منظور جلوگیری از این تداخل، این گیاه حداقل با فاصله یک ساعت بعد از داروهای خوراکی مصرف شود

مقدار مصرفی مجاز شاه بلوط اروپایی


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
فاطمه احمدی
فاطمه احمدی