گردوی انگلیسی

گردوی انگلیسی

بررسی اجمالی خواص گردوی انگلیسی


گردوی انگلیسی یک نوع درخت است که میوه آن (گردو) یک میوه محبوب می باشد. از میوه، پوست میوه و برگ های درخت برای ساخت دارو استفاده می شود.

گردو جزئی از رژیم غذایی بوده که برای کاهش کلسترول استفاده می شود. پوسته گردوی انگلیسی به عنوان تصفیه کننده خون و درمان ورم (التهاب) مجاری گوارش و مسمویت خونی استفاده می شود.

از برگ های این درخت برای درمان اسهال، التهاب مجاری گوارشی و کرم های روده ای استفاده می گردد. همچنین به عنوان عامل تصفیه کننده خون کاربرد دارد.

بعضی از مردم پوسته ی گردوی انگلیسی را مستقیما بر روی پوست برای بیماری های پوستی، عفونت پوستی و ورم پلک استفاده می کنند. همچنین در رنگ آمیزی مو و فرآورده های برنزه کننده بدون آفتاب کاربرد دارد.

برگ های این درخت مستقیما بر روی پوست برای ورم های پوستی، عرق کردن بیش از حد دست و یا پا و مشکلات پوستی مانند آکنه، اگزما، زخم و عفونت استفاده می شود.

در ترکیب با گیاهان دیگر، از پوسته ی گردوی انگلیسی برای درمان دیابت، التهاب معده (گاستریت) و کم خونی استفاده می شود.

در غذا، گردوی انگلیسی معمولا به عنوان اسنک (تنقلات)، در پختن و در سالادها کاربرد دارد.

 

چگونه عمل می کند؟

گردوهای این درخت حاوی موادی به نام اسیدهای چرب هستند که ممکن است به عنوان عضوی از رژیم غذایی کاهش دهنده کلسترول استفاده شود. همچنین حاوی موادی است که می تواند باعث گشاد شدن عروق خونی شده که در نتیجه باعث بهبود گردش خون و عملکرد قلب شود.

موارد استفاده گردوی انگلیسی


امکان دارد موثر باشد برای:

 • بیماری های قلبی عروقی (CHD): بعضی از تحقیقات حاکی از این است که افرادی که مقدار بالایی گردو و باقی آجیل ها را مصرف می کنند، ممکن است احتمال کمتری به ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ ناشی از مشکلات قلبی خواهد داشت.
 • کلسترول بالا (هایپرکلسترولمی): به نظر می رسد خوردن گردو به عنوان جزئی از رژیم غذایی کم چرب باعث کاهش کلسترول می گردد. وقتی گردو به جای اسید چرب مصرف شود، باعث کلسترول تام و کلسترول بد (LDL) می گردد و 20 درصد از کالری رژیم غذایی را شامل می شود. وقتی گردوی انگلیسی به رژیم غذایی کم چرب اضافه می شود، کلسترول تام ممکن است 4 تا 12 درصد کاهش یافته و لیپوپروتئین کم چگال (LDL) ممکن است 8 تا 16 درصد کاهش یابد. همچنین به نظر می رسد جایگزینی گردو با دیگر چربی ها باعث بهبود نسبت بین کلسترول خوب (HDL) و کلسترول تام در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود.

اطلاعات ناکافی برای:

 • اسهال
 • دیابت
 • کم خونی
 • آکنه
 • اگزما
 • زخم
 • ورم (التهاب) پوست
 • عرق کردن بیش از حد دست و پا
 • سایر شرایط

مدارک بیشتری نیاز است تا بتوان این درخت را برای موارد استفاده ی ذکر شده موثر شمرد.

عوارض جانبی گردوی انگلیسی


گردوی انگلیسی در مقادیر معمولی غذایی بی خطر می باشد. اطلاعات کافی درمورد بی خطر بودن آن در مقادیر بالا وجود ندارد.

گردو می تواند باعث ملین شدن مدفوع و نفخ و همچنین افزایش وزن شود مگر اینکه باقی چربی ها از رژیم غذایی حذف شود. گردوی انگلیسی ممکن است باعث ایجاد واکنش های حساسیتی در افرادی که به این گیاه حساسیت دارند شود.

توصیه های خاص و هشدارهای مصرف:

بارداری و شیردهی: گردوی انگلیسی در مقادیر غذایی بی خطر می باشد اما اطلاعات کافی در مورد امنیت آن در مقادیر بالا که به عنوان دارو استفاده می شود وجود ندارد. محض اطمینان از مصرف بیش از اندازه غذایی خودداری کنید.

تداخلات گردوی انگلیسی


در حال حاضر هیچگونه اطلاعاتی در مورد تداخلات این گیاه وجود ندارد.

مقدار مصرفی مجاز گردوی انگلیسی


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
سیدمحمود حیدری
سیدمحمود حیدری