هویج

هویج

بررسی اجمالی خواص هویج


هویج یک گیاه است که از برگ و ریشه زیر زمینی آن جهت تهیه دارو استفاده می شود. 

ریشه هویج در موارد زیر استفاده می شود: 

سرطان، یبوست، دیابت، اسهال، فیبرومیلژیا، کمبود ویتامین A، ویتامین C و روی.

در غذا ریشه هویج بصورت خام، آب پز، سرخ شده و پخته استفاده می شود. هویج می تواند به تنهایی استفاده شود یا به کیک، پودینگ و مربا اضافه شود. آب آن نیز خورده می شود. 

چگونه کار می کند؟

هویج حاوی مواد شیمیایی به نام بتا کاروتن می باشد. بتاکاروتن ها به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. هویج همچنین حاوی فیبر غذایی می باشد که باعث عملکرد بهتر دستگاه گوارش و درمان اسهال و یبوست می شود. 

موارد استفاده هویج


هویج ممکن است در موارد زیر موثر باشد: 

کمبود ویتامین A: برخی از تحقیقات اولیه نشان داده اند که خوردن مربای هویج به مدت ۱۰ هفته موجب بهبود رشد در کودکان مبتلا به کمبود ویتامین A شده است. سایر تحقیقات نشان داده اند که خوردن هویج رنده شده به مدت ۶۰ روز موجب بهبود سطح ویتامین A در خانم های باردار مبتلا به کمبود این ویتامین شده است. 

شواهد کافی جهت مصرف هویج در موارد زیر موجود نیست و نیاز به مدارک بیشتری جهت اثبات اثربخشی آن می باشد: 

اسهال: تحقیقات اولیه نشان داده اند که آب رسانی به کمک محلول حاوی هویج و برنج به نوزادان و کودکان دارای اسهال، موجب شده است تا زمان داشتن اسهال کوتاه شود.

فیبرومیلژیا: تحقیقات اولیه نشان داده اند که داشتن رژیم غذایی حاوی ۲ تا ۴ وعده آب هویج به مدت ۷ ماه، علایم فیبرومیلژیا را در برخی از افراد بهبود بخشیده است.  

سایر مواردی که نیاز به مدارک بیشتری جهت اثبات اثربخشی آن می باشد: 

سرطان، یبوست، دیابت، کمبود ویتامین c و روی

عوارض جانبی هویج


مصرف هویج به عنوان غذا احتمالا بی خطر باشد. مشخص نیست که مصرف آن در مقادیر دارویی بی خطر است یا نه. 

مصرف هویج در مقادیر زیاد ممکن است موجب زرد شدن پوست شود. همچنین مصرف زیاد آب آن ممکن است باعث پوسیدگی دندان شود. 

توصیه ها و هشدارهای مخصوص: 

بارداری و شیردهی: مصرف هویج در مقادیر خوراکی احتمالا در بارداری و شیردهی بی خطر باشد. البته اطلاعات کافی در خصوص مصرف آن در مقادیر دارویی در این دوران موجود نیست. 

کودکان : مصرف هویج در مقادیر موجود در رژیم غذایی احتمالا در کودکان بی خطر باشد. مصرف مقادیر زیاد آب هویج در نوزادان و کودکان کوچک ممکن است خطرناک باشد. مصرف مقادیر زیاد آب آن ممکن است باعث زرد شدن پوست و پوسیدگی دندان شود. 

حساسیت به کرفس و گیاهان مشابه: هویج ممکن است باعث ایجاد واکنش های حساسیتی در افراد حساس به درخت غان، درمنه، ادویه ها، کرفس و گیاهان مرتبط شود. این گونه حساسیت سندروم "کرفس-هویج-درمنه-ادویه" نامیده می شود. 

دیابت: هویج ممکن است قند خون را کاهش دهد. این اثر می تواند با داروهای ضد دیابت تداخل داشته باشد و موجب افت شدید قند خون شود. در صورت ابتلا به دیابت و مصرف مقادیر زیاد هویج، قند خون خود را به دقت کنترل کنید. 

تداخلات هویج


در حال حاضر اطلاعات کافی در خصوص تداخلات دارویی هویج موجود نیست. 

مقدار مصرفی مجاز هویج


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
دکتر هاجر اوجی
دکتر هاجر اوجی