مرجان

مرجان

بررسی اجمالی خواص مرجان


مرجان ساختار اسکلت یک حیوان دریایی است که تپه های مرجانی را تشکیل می دهد. از لحاظ نوشتاری مرجان با ریشه مرجان (Corallorhiza odontorhiza)  اشتباه گرفته نشود.

برای موارد زیر استفاده می شود: 

به عنوان مکمل کلسیم، درمان مالتیپل اسکلروزیس، درمان و جلوگیری از سرطان، بیماری های قلبی و سایر مشکلات سلامتی مزمن.

جراحان از آن به عنوان پایه ای برای رشد استخوان های جدید در جراحی ترمیمی، جراحی زیبایی صورت و مناطقی که با تروما آسیب دیده استفاده می کنند. سلول های جدید استخوانی در داخل آن رشد می کنند که در نهایت حل می شود.

کمیسیون تجارت فدرال به بازاریابان مکمل مرجانی به نام "بزرگترین کلسیم مرجانی" که ادعاهای پزشکی و بهداشتی پستیبانی نشده درباره توانایی این محصول برای درمان سرطان یا سایر بیماری هایی مانند بیماری مالتیپل اسکلروزیس و بیماری قلبی دارند، متهم شده است.

چگونه عمل می کند؟

جراحان مرجان را جایگزین استخوان می کنند. به نظر می رسد به بدن اجازه می دهد که استخوان جدیدی را در جای آن رشد دهد.

موارد استفاده مرجان


امکان داد موثر باشد برای:

  • به عنوان جایگزین جراحی برای استخوان. مرجان می تواند به جای استخوان برای اتصالات نخاعی و تومورهای استخوانی استفاده شود. همچنین می تواند در جراحی های دندانی، صورت و سایر موارد استفاده شود. مرجان مزایای بیشتری نسبت به پیوند استخوان دارد. میزان کمتری ابتلا به عفونت دارد و خطر انتقال ایدز، هپاتیت و یا بیماری کروتزفلد جاکوب را در بر نمی گیرد.

مدارک ناکافی برای:

  • مکمل کلسیم 
  • درمان مالتیپل اسکلروزیس 
  • درمان و پیشگیری از سرطان 
  • بیماری قلبی 
  • سایر مشکلات سلامتی مزمن 
  • سایر مشکلات

مدارک بیشتری نیاز است تا بتوان آن را برای موارد استفاده‌ی ذکر شده موثر شمرد.

عوارض جانبی مرجان


عوارض جانبی

مرجان برای بسیاری از افراد زمانی که در جراحی به عنوان جایگزین استخوان استفاده می شود، احتمالا بی خطراست. اطلاعات کافی برای دانستن اینکه آیا مصرف آن بصورت خوراکی بی خطر است، وجود ندارد. برخی از محصولات مرجانی خوراکی دارای سرب می باشند.

توصیه های خاص و هشدارهای مصرف:

  • بارداری و شیردهی: اطلاعات قابل اطمینان کافی در مورد بی خطر بودن مصرف آن در صورت حاملگی یا شیردهی وجود ندارد. برای بی خطر بودن از مصرف آن اجتناب کنید.

تداخلات مرجان


ما در حال حاضر هیچ اطلاعاتی راجع به تداخلات مرجان نداریم.

مقدار مصرفی مجاز مرجان


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
دکتر طناز خسروی
دکتر طناز خسروی