هویج

هویج

بررسی اجمالی خواص هویج


هویج یک گیاه است که برگ‌ها و قسمت زیرزمینی آن (ریشه) به عنوان غذا استفاده میشود. همچنین قسمتی که زیر زمین رشد میکند، به عنوان دارو استفاده میشود.

ریشه هویج به صورت خوراکی برای سرطان، یبوست، دیابت، اسهال، فیبرومیالژی، کمبود ویتامین آ، کمبود ویتامین ث و کمبود زینک استفاده میشود.

در غذاها، ریشه هویج میتواند به صورت خام، جوشیده، سرخ شده یا بخارپز خورده شود. ریشه هویج میتواند به تنهایی خورده شود یا به کیک‌ها، پودینگ، مرباها یا کمپوت‌ها اضافه شود. همچنین ریشه هویج میتواند به صورت آبمیوه مصرف شود. برگهای هویج میتوانند به صورت خام یا پخته مصرف شوند.

-چگونه اثر میکند؟

هویج حاوی ماده شیمیایی به اسم بتاکاروتن است. بتاکاروتن میتواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند. هویج همچنین حاوی فیبر غذایی است که میتواند مشکلات معده و روده مثل اسهال یا یبوست را بهبود ببخشد.

موارد استفاده هویج


امکان دارد موثر باشد برای:

  • کمبود ویتامین آ. برخی تحقیقات اولیه نشان میدهند که خوردن مربای هویج به مدت 10 هفته باعث بهبود سرعت رشد در کودکان مبتلا به کمبود ویتامین آ میشود. تحقیق اولیه دیگری نشان می‌دهد که خوردن هویج رنده شده به مدت 60 روز باعث بهبود سطح ویتامین آ در برخی زنان بارداری که در خطر کمبود ویتامین آ هستند، میشود.

اطلاعات ناکافی برای:

  • اسهال. تحقیقات اولیه نشان میدهند که تجویز یک محلول تامین کننده‌ی آب حاوی هویج و برنج به نوزادان و کودکان مبتلا به اسهال، به کوتاه شدن دوره‌ی اسهال کمک میکند.
  • فیبرومیالژی. تحقیقات اولیه نشان میدهند که داشتن یک رژیم گیاه‌خواری که شامل نوشیدن 2-4 واحد آب هویج به مدت 7 ماه باشد، باعث بهبود علایم فیبرومیالژی در برخی افراد می‌شود.
  • سرطان
  • یبوست
  • دیابت
  • کمبود ویتامین ث
  • کمبود روی
  • سایر شرایط

مدارک بیشتری نیاز است تا بتوان هویج را برای موارد استفاده‌ی ذکر شده موثر شمرد.

عوارض جانبی هویج


در صورت مصرف به عنوان غذا، هویج احتمالا بی‌خطر است. در صورت مصرف به عنوان دارو، مشخص نیست که هویج بی‌خطر است یا نه.

در صورت مصرف در مقادیر زیاد، هویج میتواند باعث زرد شدن پوست شود. همچنین در صورت مصرف مقادیر زیاد به صورت آبمیوه، می‌تواند باعث پوسیدگی دندان شود.

احتیاطات خاص و هشدارهای مصرف:

بارداری و شیردهی: مصرف هویج به عنوان غذا در بارداری و شیردهی احتمالا بی‌خطر است. با این وجود اطلاعات کافی در مورد مصرف هویج به عنوان دارو در زمان بارداری و شیردهی وجود ندارد.

کودکان: مصرف هویج در مقادیر نرمال غذایی احتمالا بی‌خطر است. مصرف مقادیر زیاد آب هویج به نوزادان و بچه‌های کوچک امکان دارد خطرناک باشد. مقادیر زیاد آب هویج می‌تواند باعث زرد شدن پوست و پوسیدگی دندان شود. 

حساسیت به کرفس و گیاهان مرتبط: هویج می‌تواند باعث ایجاد واکنش حساسیتی در افرادی که به درخت فان، برنجاسف، ادویه‌ها، کرفس و گیاهان مشابه حساسیت دارند، بشود. این موضوع تحت عنوان «سندرم کرفس-هویج-برنجاسف-ادویه» شناخته می‌شود.

دیابت: هویج می‌تواند سطح قند خون را پایین بیاورد، که این موضوع می‌تواند باعث تداخل با داروهای مورد استفاده برای دیابت و کاهش زیاد قند خون بشود. در صورت ابتلا به دیابت و مصرف مقادیر زیاد هویج، سطح قند خون خود را به دقت پایش کنید.

تداخلات هویج


در حال حاضر اطلاعاتی در مورد تداخلات هویج وجود ندارد.

مقدار مصرفی مجاز هویج


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
دکتر زهره عمرانی
دکتر زهره عمرانی


از تیم پزشکی سیبویه مشاوره رایگان بگیرید!
صبح ها از ساعت ۱۰ الی ۱۴
عصر ها از ساعت ۱۸ الی ۲۲