چای سیاه

چای سیاه

چای سیاه از گیاه camellia sinesis  بدست می آید. برگ های پیر و ساقه آن جهت تهیه دارو استفاده می شوند. چای سبز از برگ های جوان گیاه مشابه بدست می آید ولی دارای خواص متفاوت است.

چای سیاه جهت موارد ذیل استفاده می شود: افزایش هوشیاری، افزایش حافظه و افزایش توانایی یادگیری و پردازش اطلاعات، درمان سردرد، پایین بودن فشار خون، پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی مثل سخت شدن جداره عروق وحمله قلبی، پیشگیری از پارکینسون، کاهش خطر سرطان روده، معده، ریه، تخمدان و سینه. چای سیاه همچنین در موارد ذیل استفاده می شود: دیابت نوع ۲، اختلالات شکمی، استفراغ، اسهال و به عنوان مدر. برخی از مردم چای سیاه را جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان و تشکیل سنگ کلیه استفاده می کنند. چای سیاه با سایر محصولات جهت کاهش وزن استفاده می شود. 

چای سیاه به عنوان نوشیدنی سرد و گرم استفاده می شود. 

چگونه کار می کند؟

چای سیاه حاوی ۲% تا ۴% کافئین می باشد که باعث افزایش هوشیاری، افزایش توانایی فکر کردن، افزایش ادرار و کاهش علایم پارکینسون می شود. چای سیاه همچنین حاوی آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات طبیعی است که به سلامتی قلب و عروق کمک می کند. 

چای سیاه احتمالا در موارد زیر موثر است: 

افزایش هوشیاری: نوشیدن چای سیاه و سایر نوشیدنی های کافئینه به حفظ هوشیاری در طول روز و حتی پس از بی خوابی های طولانی کمک می کند. 

چای سیاه ممکن است در موارد زیر موثر باشد: 

سخت شدن جداره عروق: تحقیقات اولیه نشان می دهد که خطر سخت شدن جداره عروق در افرادی که چای سیاه مصرف می کردند، کاهش یافته است. این اثر در زنان بیش از مردان مشاهده شده است. 

افت فشار بعد از غذا خوردن: نوشیدنی های کافئینه مثل چای سبز می توانند از افت فشار خون بعد از غذا خوردن در افراد پیر جلوگیری کند. 

سنگ کلیه: به نظر می رسد خطر تشکیل سنگ کلیه در خانم هایی که چای سیاه می نوشیدند، ۸% کمتر از بقیه بوده است. 

حمله قلبی: برخی از تحقیقات نشان می دهند که افرادی که چای سیاه مصرف می کنند کمتر در معرض خطر حمله قلبی هستند. همچنین، نشان داده شده است افرادی که به مدت حداقل ۱ سال قبل از حمله قلبی خود چای سیاه نوشیده اند، کمتر در معرض مرگ و میر ناشی از حمله قلبی بوده اند. 

پوکی استخوان: تحقیقات اولیه نشان داده اند که خانم های پیری که چای سیاه بیشتر می نوشیدند، استخوان های محکم تری دارند. همچنین ارتباطی بین نوشیدن بیشتر چای سیاه و کاهش خطر شکستگی لگن در خانم ها و آقایان پیر دیده شده است. 

سرطان تخمدان: سرطان تخمدان در خانم هایی که به طور منظم چای سیاه یا سبز مصرف می کرده اند در مقایسه با خانم هایی که کمتر مصرف می کرده اند یا اصلا مصرف نمی کرده اند، کمتر دیده شده است. 

پارکینسون: برخی از تحقیقات نشان داده اند که افرادی که نوشدنی های کافئینه مثل قهوه، چای و کولا مصرف می کنند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری پارکینسون هستند. این اثر در آقایان وابسته به دز است، ولی در خانم ها اینطور نیست. افراد سیگاری که چای سیاه می نوشند، نیز کمتر در معرض خطر بیماری پارکینسون هستند. 

چای سیاه ممکن است در موارد زیر موثر نباشد:

سرطان سینه: به نظر نمی رسد افرادی که چای سیاه می نوشندگ کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه باشند. 

سرطان روده و رکتوم: برخی از تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن چای سیاه و سبز می تواند در ارتباط با کمتر شدن خطر ابتلا به سرطان روده و رکتوم باشد. البته بیشتر تحقیقات چنین اثری را نشان نمی دهند. بعلاوه، برخی از تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف مقادیر بالای چای سیاه می تواند خطر ابتلا به سرطان روده و رکتوم را افزایش دهد. 

دیابت: تحقیقات اولیه نشان می دهند که مصرف عصاره چای سبز و سیاه تاثیری بر سطح هموگلوبین A1C ندارد. هموگلوبین A1C معیار کنترل قند خون می باشد. سایر تحقیقات نشان داده اند که مصرف حداقل ۱ فنجان چای سیاه روزانه در ارتباط با خطر کمتر پیشرفت دیابت نوع ۲ در بیماران ژاپنی بوده است. 

سرطان معده: برخی از تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن چای سیاه و چای سبز ممکن است خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش دهد. البته بیشتر تحقیقات چنین اثری را اثبات نمی کنند. در واقع برخی از تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف مقادیر زیاد چای سیاه خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش داده است. 

بالا بودن کلسترول: برخی از تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن چای سیاه ممکن است سطح کلسترول و LDL را در افراد با سطح چربی خون نرمال و یا افراد مبتلا به چربی خون کاهش دهد. البته بسیاری از تحقیقات چنین اثری را نشان نمی دهند. 

بالا بودن فشار خون: برخی از تحقیقات اولیه نشان می دهند که افرادی که به طور منظم چای سبز و چای سیاه مصرف می کنند، کمتر در معرض خطر بالا رفتن فشار خون سیستول (حد بالای فشار خون) هستند. البته بیشتر تحقیقات نشان می دهند که چای سیاه فشار خون را در افراد نرمال یا افراد مبتلا به پرفشاری خون کاهش نمی دهد. 

شواهد کافی جهت مصرف چای سیاه در موارد زیر موجود نیست: 

سرطان مثانه: برخی از تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف چای سبز یا سیاه ممکن است باعث کاهش خطر سرطان مجاری ادراری شود. البته سایر تحقیقات چنین اثری را برای سرطان مثانه نشان نمی دهند. 

بیماری قلبی: تحقیقات اولیه نشان داده اند که نوشیدن چای سیاه ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. البته سایر تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن چای سیاه ممکن است باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و منجر به مرگ شود. 

پوسیدگی دندان: تحقیقات اولیه نشان داده اند که شستشوی دهان با چای سیاه ممکن است از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. 

سرطان کلیه: تحقیقات اولیه نشان داده اند که کسانی که بیشتر چای سبز یا چای سیاه مصرف می کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان کلیه هستند. 

سرطان ریه: چای سبز و چای سیاه حاوی ترکیبات فایتواستروژن می باشد. برخی از تحقیقات نشان می دهند که مردانی که در رژیم غذایی خود بیشتر فایتواستروژن مصرف می کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه بوده اند. البته سایر تحقیقات چنین اثری را اثبات نکرده اند و حتی نشان داده اند که ممکن است خطر این سرطان افزایش یابد. 

سرطان دهان: تحقیقات اولیه نشان داده اند که چای سیاه ممکن از از سرطان دهان در افرادی که دارای زخم های تبدیل شونده به سرطان هستند، جلوگیری کند. 

سرطان لوزالمعده: تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف چای سیاه در ارتباط با خطر کمتر ابتلا به سرطان لوزالمعده می باشد. البته سایر تحقیقات در مورد این اثر متناقض هستند.

سرطان پروستات: تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف چای ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. 

استرس: تحقیقات اولیه نشان داده اند که نوشیدن چای سیاه به مدت ۶ هفته تاثیری بر فشار خون، ضربان قلب و استرس در حملات استرسی ندارد. 

سکته: چای سیاه حاوی فلاونویید است. تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف فلاونوئیدها خطر سکته را کاهش می دهد، 

کاهش وزن: تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف فرآورده حاوی عصاره چای سیاه، چای سبز، مارچوبه، گوارانا، لوبیا قرمز، گارسینا، کروم حاصل از مخمر به مدت ۱۲ هفته، وزن را در افراد چاق کاهش نمی دهد. 

سایر مواردی که نیاز به شواهد بیشتری دارد: اختلالات معده، استفراغ، اسهال، سردرد. 

 

 

 

جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
آواتار کاربر
دکتر هاجر اوجی