اسفرزه سیاه

اسفرزه سیاه

بررسی اجمالی:

پسیلیوم (اسفرزه) سیاه علف هرزی است که به شدت در سراسر جهان رشد می کند. این گیاه با استعمار دنیای جدید پخش شد و توسط سرخپوستان آمریکای شمالی به نام "پای انگلیس" نامگذاری شد. مردم از این دانه ها این گیاه به عنوان دارو استفاده می کنند. مراقب باشید پسیلیوم سیاه به اشتباه با انواع دیگری از اسفرزه از جمله اسفرزه بور اشتباه گرفته نشود. پسیلیوم سیاه برای درمان یبوست مزمن و  نرم شدن مدفوع در بیماری هایی مانند بواسیر(همورویید)، ترک در پوست اطراف مقعد (شقاق مقعد)، عمل جراحی بر روی رکتوم، و بارداری مورد استفاده قرار میگیرد. از این گیاه همچنین برای درمان اسهال، اسهال خونی، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، کاهش کلسترول بالای خون و درمان سرطان استفاده می شود

 

چگونه عمل می کند؟

پسیلیوم (اسفرزه) سیاه ، ممکن است با افزایش حجم مدفوع به یبوست، اسهال و سندرم روده تحریک پذیر کمک کند ُ همچنین باعث افزایش حذف کلسترول از بدن قبل از ورود آن به جریان خون گردد.

ممکن است موثر باشد برای:

یبوست ؛ پسیلیوم سیاه به عنوان یک ملین حجیم عمل کرده و باعث کاهش یبوست می شود.

احتمالا موثر برای:

کلسترول بالا؛ به نظر میرسد مصرف پسیلیوم (اسفرزه) سیاه از طریق دهان (به صورت خوراکی)باعث کاهش کلسترول و کلسترول LDL یا کلسترول"بد"  میشود.

شواهد ناکافی برای:

 دیابت؛ تحقیقات اخیر نشان می دهد که مصرف پسیلیوم (اسفرزه) سیاه به صورت خوراکی به مدت 6 هفته باعث کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می شود.

سرطان

 اسهال

 سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
آواتار کاربر
فاطمه احمدی