زمستان سبز

زمستان سبز

بررسی اجمالی

زمستان سبز یک گیاه است. روغن زمستان سبز از طریق اعمال یک فرآیند وابسته به بخار بر روی برگ های گرم و غوطه ور در آب گیاه استخراج می گردد. از برگ ها و روغن این گیاه در ساخت دارو استفاده می شود.
از برگ زمستان سبز برای رفع سردرد، دردهای با منشا عصبی (مخصوصا عصب سیاتیک)، آرتریت، درد تخمدان و دردهای قاعدگی استفاده می شود. برگ ها همچنین در برطرف کردن مشکلات مربوط به هضم غذا مثل درد معده و نفخ، مشکلات ریوی مثل آسم و التهاب پرده ی جنب، درد و تورم (التهاب)، تب و مشکلات کلیوی کاربرد دارند.
برخی از مردم از مقادیر کم روغن این گیاه برای افزایش شیره ی معده و بهبود هضم غذا استفاده می کنند.
گاهی اوقات جهت رفع درد مفاصل (در شرایطی مثل روماتیسم)، درد عضلات و دردهای قسمت های تحتانی کمر نیز برگ های زمستان سبز را به طور مستقیم بر روی پوست قرار می دهند.
از روغن این گیاه همچنین به صورت موضعی (به عنوان ضد درد) برای تسکین دردهای ماهیچه ای استفاده می شود. مکانیسم عمل این ضد دردها به این صورت است که با ایجاد تحریک و سوزش، موجب کاهش درد و تورم بافت مورد نظر می شوند. روغن این گیاه توانایی از بین بردن میکروب های پوست را نیز دارد.
در صنعت از این گیاه به عنوان طعم دهنده در غذا، آبنبات، چای و محصولات دارویی استفاده می شود.
مکانیسم اثر این گیاه چیست؟
برگ زمستان سبز حاوی یک ماده شیمیایی شبه آسپیرین است که می تواند تب، التهاب و درد را کاهش دهد.

موارد استفاده

شواهد کافی مبنی بر کاربرد این گیاه در درمان سردرد، دردهای خفیف، دردهای شکمی، نفخ، تب، مشکلات کلیه، آسم، دردهای عصبی، نقرس، آرتروز، دردهای قاعدگی، درد مفاصل (روماتیسم) وجود ندارد. برای اثبات اثربخشی این گیاه در موارد ذکر شده نیاز به شواهد بیشتری می باشد.

 

 

جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
آواتار کاربر
مریم فیروزی