پوست بید

پوست بید

پوست بید از ساقه گونه های مختلف درخت بید مثل بید سفید، بید اروپایی، بید سیاه، بید مشک، بید خشت، بید بنفش و ... بدست می آید. از پوست آن جهت تهیه دارو استفاده می شود. 

پوست بید مشابه آسپیرین عمل می کند، بنابرین جهت درد، سردرد، درد عضلانی، درد قاعدگی، روماتیسم مفصلی، التهاب مفاصل و استخوان، نقرس، نوعی بیماری ستون فقرات به نام انکیلوزینگ اسپوندیلیتیس استفاده می شود. 

اثرات ضد درد پوست بید در طول تاریخ شناخته شده است، در زمان بقراط، پوست بید به طور رایج جهت درمان درد و تب جویده می شود. 

پوست بید همچنان جهت تب، سرماخوردگی، آنفولانزا، کاهش وزن استفاده می شود. 

سالیسین، جز فعال پوست بید می باشد که موجب مرگ بتوون موسیقیدان شده است. بتوون مقادیر خیلی زیاد پوست بید قبل از مرگ خورده است. اتوپسی گرفته شده از او اولین مورد گزارش شده از سمیت کلیوی ناشی از مصرف سالیسین می باشد. 

چگونه عمل می کند؟

پوست بید حاوی مواد شیمیایی به نام سالیسین می باشد که مشابه آسپیرین عمل می کند. 

پوست بید ممکن است در موارد زیر موثر باشد: 

کمردرد: پوست بید ممکن است درد کمر را کاهش دهد. دزهای بالای پوست بید ممکن است موثرتر از دزهای پایین باشد. ممکن است یک هفته زمان ببرد تا نتیجه قابل توجه ایجاد شود. 

شواهد کافی جهت مصرف پوست بید در موارد زیر موجود نیست و نیاز به مدارک بیشتری جهت اثبات اثربخشی آن در این موارد می باشد: 

کاهش وزن: تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف پوست بید در ترکیب با دانه کولا و افدرا ممکن است اندکی سبب کاهش وزن در افراد چاق و دارای اضافه وزن شود. البته مصرف این ترکیب به دلیل خطرات احتمالی ناشی از افدرا عاقلانه نمی باشد.مصرف افدرا در ایالات متحده به دلیل عوارض جانبی شدید ممنوع شده است. 

التهاب مفاصل و استخوان: نتایج تحقیقات بر روی عصاره پوست بید متناقض است. برخی از تحقیقات نشان می دهند که عصاره پوست بید ممکن است درد ناشی از التهاب مفاصل و استخوان را کاهش دهد، اما سایر تحقیقات چنین اثری نشان نمی دهند. 

روماتیسم مفصلی: تحقیقات اولیه نشان می دهند که عصاره پوست بید ممکن است در درمان روماتیسم مفصلی موثر نباشد. 

جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
آواتار کاربر
دکتر هاجر اوجی