فلفل سفید

فلفل سفید

بررسی اجمالی خواص فلفل سفید


فلفل سفید در کشورهای آسیایی گرمسیر رشد می کند. فلفل سیاه و سفید هردو از یک گیاه منشا می گیرند اما با روش های مختلفی تهیه می شوند. فلفل سیاه از پختن میوه نارس خشک شده و فلفل سفید از پختن و خشک کردن دانه های رسیده تهیه می شود.

مردم از فلفل سفید برای ناراحتی های معده، مالاریا، عفونت باکتریایی که باعث اسهال می شود (وبا) و سرطان استفاده می کنند.

همچنین از فلفل سفید به صورت موضعی بر روی پوس برای کاهش درد استفاده می شود.

فلفل سفید به غذا و نوشیدنی ها به عنوان طعم دهنده اضافه می گردد.

همچنین اسانس فلفل سفید در رایحه درمانی (aromatherapy) نیز کاربرد دارد.

 

چگونه عمل می کند؟

فلفل سفید حاوی ماده شیمیایی به نام پیپرین است که به نظر می رسد اثرات زیادی بر بدن داشته باشد. به نظر می رسد این ماده باعث کاهش درد، بهبود تنفس و کاهش التهاب شود. همچنین به نظر می رسد پیپرین باعث بهبود عملکرد مغز می شود اما چگونگی آن مشخص نیست.

موارد استفاده فلفل سفید


اطلاعات ناکافی برای:

  • سرطان
  • عفونت باکتریایی که باعث اسهال می شود (وبا)
  • مالاریا
  • درد
  • ناراحتی معده
  • سایر شرایط

مدارک بیشتری نیاز است تا بتوان فلفل سفید را برای موارد استفاده ی ذکر شده موثر شمرد.

عوارض جانبی فلفل سفید


فلفل سفید وقتی به صورت خوراکی در مقادیری که معمولا در غذاها استفاده می شود مصرف شود، احتمالا بی خطر می باشد.

همچنین وقتی به صورت خوراکی و به درستی در مقادیر دارویی مصرف شود، امکان دارد بی خطر باشد. فلفل سفید ممکن است حس سوزشی بعد از مصرف در دهان ایجاد کند. گزارش شده که استفاده از مقادیر زیاد آن به صورت خوراکی، که می تواند تصادفا وارد ریه شود، باعث مرگ می شود که این قضیه مخصوصا در کودکان صحت دارد.

توصیه های خاص و هشدارهای مصرف:

بارداری: فلفل سفید وقتی به صورت خوراکی در مقادیری که معمولا در غذاها استفاده می شود مصرف شود، احتمالا بی خطر است. اطلاعات کافی قابل اعتمادی در مورد امنیت مصرف فلفل سفید به عنوان دارو به صورت خوراکی یا استفاده از  روغن آن به صورت موضعی بر روی پوست در هنگام بارداری وجود ندارد.

شیردهی: فلفل سفید وقتی به صورت خوراکی در مقادیری که معمولا در غذاها استفاده می شود مصرف شود، احتمالا بی خطر است. اطلاعات کافی قابل اعتمادی در مورد امنیت مصرف فلفل سفید به عنوان دارو در هنگام شیردهی وجود ندارد.

کودکان: فلفل سفید وقتی به صورت خوراکی در مقادیری که معمولا در غذاها استفاده می شود مصرف شود، احتمالا بی خطر است. البته در مقادیر بالا به صورت خوراکی امکان دارد خطرناک باشد.

اختلالات خونریزی: پیپرین، ماده ای که در فلفل سفید یافت می شود، ممکن است سرعت انعقاد خون را کاهش دهد. استفاده از آن در مقادیر بیشتر از مقداری که معمولا در غذا مصرف می شود، در تئوری ممکن است در افراد مبتلا به اختلالات خونریزی، خطر خونریزی را افزایش دهد.

دیابت: فلفل سفید ممکن است روی سطح قند خون تاثیر داشته باشد. استفاده از آن در مقادیر بیشتر از مقداری که معمولا در غذا مصرف می شود، در تئوری ممکن است در افراد مبتلا به دیابت بر روی کنترل سطح قند خون اثر داشته باشد. تنظیم دوز مصرفی داروهای دیابتتان ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد.

عمل جراحی: پیپرین، ماده ای که در فلفل سفید یافت می شود، ممکن است سرعت انعقاد خون را کاهش داده و بر روی سطح قند خون تاثیر داشته باشد. در تئوری، فلفل سفید ممکن است باعث مشکلات خونریزی شده و بر روی سطح قند خون در هنگام عمل جراحی تاثیر داشته باشد. از مصرف فلفل سفید در مقادیر بیشتر از مقادیر مصرفی در غذا حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی خودداری کنید.

تداخلات فلفل سفید


در حال حاضر هیچگونه اطلاعاتی درباره تداخلات فلفل سفید وجود ندارد.

مقدار مصرفی مجاز فلفل سفید


جهت مشاهده این قسمت به قسمت کاربری وارد شوید
به اشتراک بگذارید
سیدمحمود حیدری
سیدمحمود حیدری