بیماری بینابینی ریه را می شناسید؟
بیماری بینابینی ریه را می شناسید؟

پزشکی ریوی

بازدید : 3471

بینابینی ریه چیست؟

بیماری "بینابینی ریه" نامی است که به گروهی از حالت های التهاب و جای زخم در ریه اطلاق می گردد، که باعث سخت شدن عملکرد ریه ها می شود؛ چرا که راه های هوایی، حفرات هوایی، قسمت های خارجی ریه و عروق خونی هم ممکن است درگیر شوند.

این حالت باعث می شود که افراد مبتلا، تنگی نفس داشته باشند و اغلب با سرفه خشک همراه است. تشخیص این بیماری چالش برانگیز است و در حال حاضر درمان برای این حالت وجود ندارد. چند انتخاب درمانی برای کمک به کنترل علائم وجود دارد. درمان همچنین شامل تغییراتی در شیوه زندگی برای پیشرفت کند بیماری تا جای ممکن می باشد.

حتما بخوانید داروی "تاگریسو" روشی نوین جهت درمان سرطان ریه

حقایقی در مورد بیماری بینابینی ریه

دلیل ابتلا به این بیماری قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی است تا تاثیر بیماری های طولانی مدت و فاکتورهای ژنتیکی؛ با این حال دلیل دقیق ابتلا به بینابینی ریه، اغلب ناشناخته است.

با پیشرفت بیماری، امکان ایجاد عواقب تهدید کننده وجود دارد.

نشانه های این بیماری چیست؟

نشانه های بیماری بینابینی ریه متغیر است و بستگی به عامل زمینه ای دارد. با این حال برخی نشانه ها معمولا در تمام فرم های این بیماری شایع هستند. شایع ترین نشانه ها شامل تنگی نفس یا عدم توانایی در نفس گیری می باشد.

اغلب مبتلایان به این بیماری این نشانه را تجربه می کنند و ممکن است با گذشت زمان تشدید شود. در نهایت بیمار مبتلا به بیماری بینابینی ریه در حالت استراحت هم به سختی نفس می کشد که اغلب با سرفه خشک و خلط همراه است. برخی بیماران ممکن است دچار کاهش وزن بی دلیل نیز شوند.

نقل قول از متخصصان پزشکیتوصیه می شود، در صورت بروز اختلال در تنفس، جهت تشخیص به پزشک مراجعه کنید.