ورزش
ورزش

سلامت عمومی

تاریخ انتشار : 1398/02/03 بازدید : 1098

هر تحرك و ورزشی بهتر از بی تحركی است


اما فشار زیاد در ابتدای كار باعث افزایش درد و كنار گذاشتن ورزش است.
ورزش های هوازی گروه عضلات بزرگ بدن (بازو ها،قفسه سینه و شانه و بخصوص پاها) را به تحرك در می اورد.همچنین برای سلامت قلب و ریه شما عالی است.


برای گرفتن تعداد ضربان قلب به مدت 15 ثانیه نبض خود را فشار داده وبشمارید و در 4 ضرب کنید ، با استفاده از این جدول می توانید بازه ی تعداد ضربان قلب هدف مناسب برای خود را بیابید . برای تازه کاران هدف خود را در سطح 60 در صد تعیین کنید . با بالا رفتن آمادگیتان 85 درصد ضربان نهایی را هدف بگیرید . هنگام انجام تمرین نبض خود را نگیرید بلکه ابتدا توقف کوتاهی کنید ، سپس نبض خود را بگیرید و شدت فعالیت تان را تنظیم کنید .


توصیه گروه پزشكی سیبویه:
تمرین منظم جزو کلیدی برنامه جامع درمان یا پیشگیری از پوکی استخوان است . برای کسب فواید ورزش در استخوان ها باید به سراغ ورزش ها و تمرین هایی بروید که مستلزم وزن گذاری روی پا باشد . مثال ها عبارتند از : پیاده روی ، دو ، اسکیت و اسکی  ، شنا ورزش فوق العاده ای است . 

پیشنهاد برای كسانی كه ورزش های سنگین برایشان ممنوع است

شنا و دیگر ورزش های آبی برای افرادی که التهاب مفاصل یا دیگر مشکلات مفصلی دارند که پیاده روی را برایشان محدود می کند ، بهترین انتخاب است .

دوچرخه سواری ( چه با دوچرخه متحرک چه ثابت ) می تواند برای افرادی که مفصل ران ، زانو یا مچ دردناک دارند انتخاب مناسبی باشد . فعال کردن و منعطف و قدرتمند ساختن مفاصل برای همه افراد دچار ارتزیت خوب است.

 

شقایق زارعی
شقایق زارعی

منبع : medscape