نقش موثر پرونده الکترونیک سلامت در تشخیص بیماری
نقش موثر پرونده الکترونیک سلامت در تشخیص بیماری

پرونده الکترونیک سلامت

تاریخ انتشار : 1397/11/15 بازدید : 2157

تا به اینجا به طور مفصل درباره ضرورت استفاده از پرونده الکترونیک سلامت و ویژگی های منحصر به فرد این سیستم ها صحبت کردیم؛ در مقاله پیشین هم به بهبود فرایند مراقبت از بیمار با استفاده از پرونده الکترونیک سلامت اشاره شد. حالا که از خصوصیات این سامانه هوشمند آگاهی کامل داریم، میخواهیم بدانیم این سیستم چگونه در اصلی ترین وظیفه تیم درمانی که همان تشخیص و بهبود بیماری است، ایفای نقش می کند.

تصور کنید تیم درمانی شما از سیستم پرونده الکترونیک سلامت استفاده میکند، در این صورت بعد از اینکه فرد بیمار به شما مراجعه نمود، تیمتان یک دسترسی جامع به تمامی سوابق بیمار شامل "اطلاعات هویتی، اطلاعات بالینی، مراجعات قبلی، سوابق دارویی، نتایج آزمایشات و حتی توصیه نامه های پزشک های مختلف"، خواهد داشت. پس روند مراجعه تا درمان برای او خیلی سریع تر از قبل طی خواهد شد.

حتما بخوانید پرونده الکترونیک سلامت EHR چیست؟

حالا شما یک تیم قوی مجهز به اطلاعات کامل و دقیق بیمار در مرکز درمانی خود دارید، چراکه با این سیستم بیماران مراقبت های پزشکی بهتر را دریافت می کنند. پرونده های الکترونیک سلامت (EHR)می توانند توانایی تشخیص بیماری ها و نتایج درمان بیماران را بهبود بخشند و باعث کاهش و یا حتی جلوگیری از خطاهای پزشکی شوند.

طی یک نظرسنجی ملی از پزشکان نتایج زیر بدست آمد:

  • 94 درصد از پزشکانی که از پرونده الکترونیک سلامت، استفاده کرده اند ادعا داشتند که دسترسی به سوابق بیمار برایشان ساده و سریع تر شده است.
  • 88 درصد، گزارش می دهند که EHR مزایای بالینی برایشان فراهم نموده است.
  • 75 درصد نیز بیان کرده اند، EHR به آنها اجازه ی ارائه ی مراقبت بهتر به بیماران را می دهد.

حتما بخوانید چگونه پرونده الکترونیک سلامت شما را به اهداف کسب و کارتان می رساند

پرونده الکترونیک سیبویه

پرونده الکترونیک سلامت همیار شما در تشخیص بیماری ها

به کمک پرونده الکترونیک سلامت کادر درمانی می توانند دسترسی قابل اطمینان به اطلاعات کامل بیمار داشته باشند. این تصویر جامع می تواند به کادر درمانی در تشخیص سریعتر بیماری کمک کند.

نقل قول از متخصصان پزشکیپرونده الکترونیک سیبویه، خطاهای درمانی را کاهش میدهد، ایمنی بیمار را بهبود میخشد و رضایتمندی بیمار را تضمین میکند.

نقل قول از متخصصان پزشکینکته قابل توجه در مورد پرونده الکترونیک سلامت سیبویه تجزیه و تحلیل اطلاعات است!

  • سیبویه نه تنها سابقه دارو و یا آلرژی های بیمار را حفظ می کند، بلکه هر زمان که یک داروی جدید تجویز می شود، به طور خودکار مشکلات را بررسی می کند و اختلالات بالقوه ای که ممکن است در آینده رخ دهد را هشدار می دهد.
  • اطلاعات جمع آوری شده توسط کادر درمانی مراقبت های اولیه و ثبت آنها در پرونده الکترونیک بیمار اطلاعات لازم را در مورد آلرژی های تهدید کننده زندگی بیمار به پزشک بخش اورژانس می گوید، همچنین کارکنان اورژانس می توانند مراقبت های لازم را انجام دهند، حتی اگر بیمار هوشیار نباشد.
  • پرونده الکترونیک سلامت سیبویه می تواند مشکلات ایمنی بالقوه را در هنگام وقوع نشان دهند، به این ترتیب، به کادر درمانی کمک می کند تا از عواقب جدی تر برای بیماران جلوگیری کنند و منجر به نتایج بهتر بیماران می شوند.
  • این تکنولوژی به روز می تواند به کادر درمانی در شناسایی و اصلاح مشکلات عملیاتی به طور سیستماتیک و سریع کمک کند. در یک محیط مبتنی بر کاغذ، شناسایی چنین مشکلاتی بسیار سخت است و تصحیح آنها می تواند سالها طول بکشد.

سپیده صالحی هستم، دانشجوی ترم ۷ داروسازی شیراز
خیلی علاقه به کار تولید محتوا و ترجمه مقالات علمی داشتم برا همین از حدودا تابستان ۹۷ همکاریمو با سیبویه شروع کردم تا بتونم در راستای علاقه مندی هام فعالیت کنم.

دکتر سپیده صالحی
دکتر سپیده صالحی

من سپیده صالحی مدیر بخش محتوای علمی سیبویه و دانشجوی سال آخر داروسازی هستم حدود دوسال با سیبویه در زمینه تولید محتوا همکاری میکنم .