درمان میگرن بدون نیاز به دارو

درمان میگرن بدون نیاز به دارو

مغز و اعصاب

سردردهای ناشی از میگرن بسیار آنی و آزاردهنده هستند. جالب است بدانید در آخرین آزمایشات پزشکی "تغییر در مولکول های بدن" به عنوان راه حلی در تسکین این دسته سردردها معرفی شده است. این روش بیمار را از مصرف دارو بی نیاز می کند. با سیبویه همراه شوید تا با این متد درمان جدید آشنا گردید.

در یک مطالعه آزمایشی که در مجله Cephalalgia به چاپ رسیده نشان داده اند که تنها با تغییر مولکول های خود بدن بوسیله یک اینهالر (اسپری) می توان نیاز افراد میگرنی به دارو را کم یا قطع کرد.

در این مطالعه که بر روی 11 نفر دارای "اورا" (کسانی که قبل از حمله میگرنی دچار مشکلات حسی و بصری می شوند)، صورت گرفته است، اکسیژن و کربن دی اکسید را با اینهالر به درون بدن اسپری کرده اند. این دو مولکول از عناصر طییعی بدن هستند و نتایج حاصل نشان داده است که، چند ثانیه پس از استنشاق، عروق مغذی مغز را گشاد کرده  است. این کاراکسیژن رسانی به مغز را تا 70 درصد بالا برده و جلوی زنجیره مخرب ایجاد میگرن را می گیرد.

ترول یوهانسن، کارشناس ارشد مهندسی، که مطالعه را در دانشگاه علوم پزشکی آروس دانمارک پیش برده می گوید:

"میگرن در نتیجه یک سری اتفاقات زنجیره ای رخ می دهد که به علت انقباض عروق خونرسانی کافی برای تامین اکسیژن مورد نیاز مغز انجام نمی گردد."

مطالعه آزمایشی در سال 2016-2017 بر روی 11 مریض با "اورا" انجام شد. یکی از اثرات آزمایش این بود که با هر بار استفاده اثر اینهالر بیشتر دیده می شد. در 55 درصد افراد بار اول و 78 درصد افراد بار دوم اثر مشاهده شد.

هرچند این مطالعه بر جامعه آماری محدودی صورت گرفته است اما مطالعه نشان دهنده اثر قابل توجه فیزیولوژیکی است. یوهانسن در صدد انجام آزمایش بر جامعه بالینی بزرگتری است، به طوری که میگرن بدون اورا و میگرن مزمن را هم پوشش دهد.

 

مطالب مرتبط____________________________________________

به اشتراک بگذارید