پرفشاری خون پس از عمل جراحی، با مدت زمان ماندن در بخش ریکاوری و عوارض ریوی در ارتباط است
پرفشاری خون پس از عمل جراحی، با مدت زمان ماندن در بخش ریکاوری و عوارض ریوی در ارتباط است

بیهوشی

بازدید : 1444

بر اساس مطالعات اخیر، بروز پرفشاری خون پس از عمل جراحی در بیمارانی که تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته بودند، با مدت زمان ماندن در بخش ریکاروی (PACU) و عوارض ریوی در ارتباط است. دکتر جردن شارلین، رزیدنت بیهوشی در دانشکده پزشکی Feinberg میگو‌ید: "بروز پرفشاری سیستولی از مقدار تصور ما بسیار بیشتر و شایع‌تر از پرفشاری دیاستولی بود. همچنین، عمل لاپاراسکوپی شکمی و مهره‌ای در مقایشه با جراحی‌های شکمی و ارتوپدی باز، با بروز بیشتر پرفشاری پس از جراحی و نیز نمره درد بیشتر در ارتباط بود. این موضوع فرضیه ما را که بر اساس آن، درد نیروی محرکه پرفشاری پس از عمل جراحی است را قوت می‌بخشد."

دکتر شارلین درباره ارتباط عمل‌های لاپاراسکوپی و درد بیشتر می‌گوید: "احتمال می‌دهم جراحان پس از عمل باز، در محل جراحی از مقدار زیادی بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند؛ در حالی که معمولا از بی‌حسی موضعی در محل برش‌های لاپاراسکوپی استفاده نمی‌شود. گرچه این برش‌ها کوچک‌اند، اما در صورت عدم استفاده از بی‌حسی قطعا دردناک خواهند بود."

ار طرفی، از دست دادن خون بیشتر در عمل‌های جراحی باز می‌تواند با بروز کمتر پرفشاری در مقایسه با عمل‌های لاپاراسکوپی در ارتباط باشد. دکتر شارلین می‌گوید که تمایل دارد تا در آینده میزان تقریبی خون از دست داده شده و نیز مایعات داده شده به بیمار را در طول عمل بررسی کند تا ببیند آیا میان این دو بالانس مثبت برقرار است یا بالانس منفی.

لینک منبع : www.anesthesiologynews.com

متن خبر از رضا سیفوری پور