بافت جفت برای جراحی پلاستیک
بافت جفت برای جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک

بازدید : 1834

موسسه ی رویال بیولوژیکس در نیوجرسی، یک محصول جدید از سلول بنیادی آمنیوتیک برای درمان بسیاری از بیماری ها در زمینه های مختلف پزشکی، شامل طب زیبایی معرفی کرده است. این محصول که Amnio-Maxx نام دارد، از بافت جفتی آمنیوتیک انسان مشتق شده و در دو نوع موجود است: آمنیون مایع و پچ های های دولایه ی دهیدراته. آمنیون، که بافت جفتی است که جنین را در طول رشد در رحم احاطه کرده و محافظت می کند، از کلاژن های غشایی و فیبری، به اضافه ی الاستین و ترکیبی از سایتوکاین ها و فاکتور های رشد، تشکیل شده است که ویژگی های منحصر به فرد بافت جفتی می باشند. در کنار سودمند بودن برای جنین در حال رشد، این ویژگی ها برای درمان و محافظت طیف گسترده ای از زخم ها، و همزمان برای ایجاد محیط مساعد برای بازسازی و اصلاح بافت سالم استفاده می شود.

موسسه ی رویال بیولوژیکس، مصاحبه درباره ی این داستان را نپذیرفته است زیرا جراحی زیبایی یک کاربرد غیر رسمی Amnio-Maxx است. با این حال، در نشستی مطبوعاتی، سالواتور لئو، مدیر اجرایی کمپانی اظهار کرد که "مطالعات منتشر شده، استفاده ی بالینی ایمن و موفق از این بافت چند منظوره را، برای بهبود نتایج درمان زخم، تایید می کند. این بافت، شامل مایع آمنیوتیک، می تواند در بالین و جراحی های متنوع به صورت ایمن استفاده شود و می تواند به انواع بافت های مختلف شامل پوست، غضروف، بافت قلبی، اعصاب، ماهیچه، و استخوان توسعه یابد."

آمنیون به صورت موفقیت آمیز در بسیاری از مشکلات بالینی استفاده می شود. کاربرد های این ماده شامل جراحی نخاع و نورولوژی، جراحی بارداری، پزشکی ورزشی، مراقبت از زخم و تروما می باشد. خود Amnio-Maxx نیز فواید با اهمیتی را نشان داده است: پوشش ایمن و طبیعی که نتایج ترمیم زخم عادی را افزایش می دهد؛ کاهش التهاب، کاهش فیبروز، کاهش اثر زخم در محل جراحی و کاهش درد. برای اطمینان از ایمنی و به حداکثر رسانی عملکرد هر پیوند، Amnio-Maxx با استفاده از فرایند مناسب استریل می شود. بافت جفت اهدایی از نظر کارآیی و عدم آلودگی با روش های استاندارد کنترل می گردد. همچنین اهدا کنندگان جفت از نظر عدم ابتلا به بیماری نیز ارزیابی می شوند.

دکتر کیمیا کاظمی
دکتر کیمیا کاظمی

از تیم پزشکی سیبویه مشاوره رایگان بگیرید!
صبح ها از ساعت ۱۰ الی ۱۴
عصر ها از ساعت ۱۸ الی ۲۲