آنتی هیستامین دکونژستانت

Antihistamine Decongestant
Anti Histamine Decongestant

موارد استفاده آنتی هیستامین دکونژستانت

بهبود موقت احتقان بینی و سینوس ها، عطسه و آبریزش بینی ناشی از سرماخوردگی و رینیت آلرژی

توصیه مصرف آنتی هیستامین دکونژستانت

  • در صورت عدم بهبود علائم و نشانه های بیماری یا آلرژی، تورم شدید زبان صورت لب ها، تنگی نفس شدید، آبی شدن رنگ پوست و یا گیجی و خواب آلودگی شدید به پزشک یا داروساز تان علائم را اطلاع دهید.
  • در صورت تپش قلب، افزایش فشارخون و تنگی نفس، سردرد شدید، بی خوابی، اضطراب و هیجان شدید و خارش و تحریک شدید موضعی به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
  • در اطفال کمتر از 2 سال از دارو بدون نظر پزشک استفاده نکنید.
  • این دارو ممکن است باعث گیجی و خواب آلودگی شود. لذا از رانندگی یا کارهایی که نیاز به هوشیاری دارند مانند کار با ماشین آلات خطرناک خودداری کنید.

این دارو در بسیاری از داروهای درمان سرماخوردگی ( مانند ادالت کولد، قرص سرماخوردگی بزرگسالان، اطفال و ...) و ضد آبریزش بینی وجود دارد. بنابراین در صورت مصرف هر داروی سرماخوردگی، مصرف آن را با پزشک یا داروسازتان در میان بگذارید.

  • در صورتی که بدون نسخه این دارو را مصرف می کنید و تنها در حال استفاده این دارو برای آلرژی تان هستید حداکثر هر 6 ساعت 2 قرص از آن را استفاده کنید.
  • ایین دارو در افراد مبتلا به فشار خون، بیماری قلبی، بیماری تیروئید، بزرگی شدید پروستات و علامت دار، آب سیاه (گلوکوم) حاد، انسداد روده، انسداد ادراری، و آسم و تنگی نفس مزمن با احتیاط می بایست استفاده شود.
نام های تجاری خارجی
دسته دارویی
بارداری راهنمای طبقه بندی دارو ها در بارداری
شیردهی

اشکال دارویی موجود در ایران

-

قرص

-

کپسول طولانی رهش

-

قرص طولانی رهش

-

کپسول نرم

-

قرص


داروهای مرتبط