دروپریدول کامپاند

Droperidol Compound

مشخصات داروی دروپریدول کامپاند


توصیه مصرف دروپریدول کامپاند


 • Droperidol

 • موارد استفاده دروپریدول کامپاند
 • پیشگیری و درمان تهوع و استفراغ ناشی از جراحی و پروسه های تشخیصی

 • توصیه مصرف دروپریدول کامپاند
 • این دارو ممکن است باعث احساس ایجاد خواب آلودگی شود، بنابرین بدون کمک دیگران از جای خود بلند نشوید. ممکن است گیجی و یبوست ایجاد کند. به سرعت هر گونه تنگی نفس، گیجی و تپش قلب را گزارش کنید. 

  • FentaNYL

 • موارد استفاده دروپریدول کامپاند
 • تزریقی: کنترل درد، داروی کمکی ایجاد کننده بیهوشی عمومی یا مقطعی

  فرم های بین جلدی: کنترل درد پس از عمل برای کوتاه مدت در بیمارستان

  پچ پوستی: کنترل دردهای متوسط تا شدید مزمن

  لزنج، قرص و فیلم دهانی، اسپری بینی، قرص زیر زبانی: کنترل دردهای سرطان در بیماران مقاوم به اپوئید

 • توصیه مصرف دروپریدول کامپاند
 • از مصرف الکل اجتناب کنید. از مصرف آرام بخش ها، سایر مسکن ها، آنتی هسیتامین ها بدون مشورت با درمانگر خود اجتناب کنید. از مصرف مقادیر بالای آب گریپ فوروت (بیش از ۳ لیوان در روز) اجتناب کنید. دارو را دور از دسترس کودکان نگه دارید. مایعات کافی مصرف کنید مگر اینکه مصرف مایعات از سوی درمانگر شما محدود شود. این دارو ممکن است موارد ذیل را ایجاد کند: افت فشار گیجی، خواب آلودگی، اختلال در جهت یابی، تهوع، استفراغ، تاری دید، یبوست (در صورتی که مصرف نشود، در خصوص مصرف مسهل ها با درمانگر خود مشورت کنید). درمانگر خود را در خصوص موارد ذیل آگاه سازید: گیجی، درد قفسه سینه، کند یا تند شدن ضربان قلب، سردرد، تغییر در تفکر، تغییر در تعداد بارها و مقدار اجابت مزاج، تورم دست وپا، افزایش وزن غیر عادی، دمای بیش از ۳۸.۸ سانتی گراد، سخت نفس کشیدن و تنگی نفس، تغییرات بینایی. درمانگر خود را در خصوص ضعیف بودن داور در کنترل درد خود آگاه سازید. 

  پچ پوستی: آن را بر روی پوست خشک، تمیز، بلافاصله پس از درآوردن از بسته استفاده کنید. محکم بر روی مکان مورد نظر فشار دهید و برای ۳۰ ثانیه نگه دارید. پچ های آسیب دیده، پاره، نشتی دار استفاده نکنید. در صورتی که پچ پوستی نشت داشت، پوست مورد تماس را با آب بشویید و با صابون نشویید. در صورت انجام MRI پچ را جدا کنید، ممکن است سوختگی ایجاد کند. ناحیه مورد استفاده را تحت تماس با منبع گرمای خارجی (مثل پد گرم، پتو الکتریکی، کیسه آب گرم، لامپ گرم) قرار ندهید. 

  لزنج: حاوی مقداری دارو است که می تواند برای کودکان کشنده باشد. واحد های استفاده شده و استفاده نشده را دور از دسترس کودکان قرار دهید و واحدهای استفاده شده را به درستی دور بیاندازید. مصرف این فرآورده به دلیل داشتن شکر ممکن است خطر پوسیدگی دندان را افرایش دهد، بهداشت دهان را رعایت کنید. 

  اسپری بینی: نباید با سایر فرآورده های فنتانیل جایگزین شود. بیمار از گرفتن بینی خود تا ۳۰ دقیقه بعد از مصرف اجتناب کند.

 • نحوه مصرف دروپریدول کامپاند
 • لزنج دهانی شامل ۲ گرم شکر در هر واحد می باشد. 

  تداخلات دارویی دروپریدول کامپاند


  • FentaNYL

  اتانول: الکل ممکن است باعث افزایش سرکوب سیستم عصبی می شود. جهت افزایش اثرات بیمار در مصرف همزمان مورد پایش قرار گیرد و به او هشدار داده شود. 

  غذا: غلظت فنتانیل ممکن است با آب گریپ فوروت افزایش یابد. از مصرف مقادیر بالای آب گریپ فوروت (بیش از ۲-۳ لیوان) اجتناب شود. 

  گیاه/مواد مغذی دارویی: هوفاریقون ممکن است باعث کاهش سطح سرمی فنتانیل شود. آب قاشقی، سنبل الطیب، کاوا، ممکن است باعث افزایش سرکوب سیستم عصبی شود. از مصرف آب قاشقی، سنبل الطیب، هوفاریقون، کاوا اجتناب کنید. 

  به اشتراک بگذارید


  *** برای ثبت نظر یا پرسش لطفا وارد سایت شوید. ***


  اثربخشی

  پنج ستاره
  چهار ستاره
  سه ستاره
  دو ستاره
  یک ستاره

  راحتی در استفاده

  پنج ستاره
  چهار ستاره
  سه ستاره
  دو ستاره
  یک ستاره

  رضایتمندی

  پنج ستاره
  چهار ستاره
  سه ستاره
  دو ستاره
  یک ستاره
  هیچ نظری ثبت نشده است.
  هیچ پرسشی ثبت نشده است.

  اشکال دارویی دروپریدول کامپاند

  -

  تزریقی


  داروهای مرتبط